Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Martin Vædele Egdal 4.59 Denmark Danish Championship 2020
2 Benjamin Gottschalk 5.11 United States Washington Championship 2020
3 Aiden Bartlett 5.64 United States UBC Open 2020
4 Rasmus Stub Detlefsen 5.69 Denmark Greve Gymnasium 2020
5 Max Siauw 5.82 United States Washington Championship 2020
6 Daniel Karnaukh 5.85 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
6 Helmer Ewert 5.85 Sweden Greve Gymnasium 2020
8 Michał Krasowski 5.86 Poland MLS Warszawa 2020
9 Sameer Aggarwal 6.08 United States Oregon State Leap Day 2020
10 David Epstein 6.18 Australia Melbourne Summer 2020
11 Tommy Szeliga 6.30 United States Potomac Speedcubing 2020
12 Tommy Cherry 6.32 United States Cubing with Manatees 2020
13 Samuel Fang 6.39 United States Babylon Winter 2020
14 Nolan Yiu 6.50 United States Mudd Winter 2020
15 Patrick Ponce 6.56 United States Scranton Scramble 2020
16 Christopher Chi 6.58 United States Skewbadelphia Winter 2020
17 Eva Kato 6.63 United States Princeton Winter 2020
18 Tommy Kiprillis 6.68 Australia Melbourne Summer 2020
19 Shih-Hao Wang (王士豪) 6.69 Taiwan Zhuyuangang Open 2020
20 Brandon Lin 6.73 United States Country Roads Martinsburg 2020
20 Tatsuya Kusanagi (草彅達也) 6.73 Japan Ayase 2020
22 Asher Kim-Magierek 6.82 United States UBC Open 2020
23 Charlie Stark 6.83 United Kingdom Doncaster Open 2020
24 Andy Gong 6.86 Australia Melbourne Summer 2020
24 Hector David Martinez Argaez 6.86 Colombia Regreso a Clases Bogotá 2020
26 Jackey Zheng 6.99 United States Country Roads Martinsburg 2020
27 Tijmen van der Ree 7.00 Netherlands Dutch Masters 2020
28 Vincent Chan 7.02 Netherlands Dutch Masters 2020
29 Mateusz Szulik 7.17 Poland Dragon Cubing 2020
30 Alessandro Ricci 7.19 Italy Bologna Winter Madness 2020
31 Noah Swor 7.20 United States Cubing with Manatees 2020
32 Calix Tang 7.34 United States SacCubing IX 2020
33 Shaun Mack 7.36 United States Skewbadelphia Winter 2020
34 Laura Mellier 7.46 Switzerland Savoie Open 2020
34 Wang Ma (马旺) 7.46 China Xi'an New Year 2020
36 Stepan Makarenko 7.47 Russia Ural Autumn 2020
37 Jakub Hamkało 7.48 Poland LLS III v2 2020
38 Clément Cherblanc 7.49 France Savoie Open 2020
39 Alejandro Nicolay 7.50 Spain Iruña Open 2020
40 Will Gurnett 7.51 Australia Melbourne Summer 2020
41 Nicolas Harper 7.58 United States SacCubing IX 2020
42 Ian Southa 7.59 United States North Star Cubing Challenge 2020
43 Lucas Déglise 7.60 France Savoie Open 2020
44 Lorenzo Layug 7.71 Philippines Parity at Charis 2020
45 Antonie Paterakis 7.72 Netherlands Dutch Masters 2020
46 Carter Kucala 7.74 United States North Star Cubing Challenge 2020
47 Witold Sołtysik 7.76 Poland LLS III v2 2020
48 Flavio Rimi 7.79 Italy Bologna Winter Madness 2020
49 Timothy Castle 7.82 United States Oregon State Leap Day 2020
50 Malte Ihlefeld 7.96 Germany Berlin Winter Cubing 2020
51 Cale Schoon 8.10 United States North Star Cubing Challenge 2020
52 Tristan Jansen 8.18 Netherlands Dutch Masters 2020
52 Tyler Howlett 8.18 United States SacCubing IX 2020
54 Ethan Stevens 8.19 Australia Melbourne Summer 2020
55 Paul Luciw 8.21 France Chelles Open 2020
56 Yi-Ho Hsueh (薛以和) 8.22 Taiwan Zhuyuangang Open 2020
57 Christopher Yen 8.34 United States SacCubing IX 2020
58 Simone Canova 8.37 Italy Bologna Winter Madness 2020
59 Daniel Vædele Egdal 8.45 Denmark Greve Gymnasium 2020
60 Oscar Sánchez Najarro 8.58 Spain Vedruna Balaguer Open 2020
60 Zhibo Xuan (禤志博) 8.58 China Jieyang Winter 2020
62 Evan Kuske 8.59 United States Oregon State Leap Day 2020
63 Peter Grassard 8.64 France Chelles Open 2020
64 Łukasz Stępień 8.65 Poland MLS Warszawa 2020
65 Po-Hsien Ou (歐柏賢) 8.67 Taiwan Zhuyuangang Open 2020
66 Krish Shah-Nathwani 8.68 United States Babylon Winter 2020
67 Levi Gibson 8.71 United States Scranton Scramble 2020
68 Dwyane Ramos 8.72 New Zealand Auckland Summer Open 2020
69 Alexey Zharikov 8.74 Russia CCC Qualification Kazan 2020
70 Jason White 8.82 United States Washington Championship 2020
70 Maxim Ilin 8.82 Russia Volga Nizhny Novgorod 2020
72 Jakob Gunnarsson 8.83 Sweden Greve Gymnasium 2020
73 Jinseo Hong 8.84 Republic of Korea Princeton Winter 2020
74 Linus Laurén 8.87 Finland Estonian Open 2020
75 Joel Cetra 8.88 Germany Frankfurt Cube Days 2020
76 Angeline Wijaya (黃千儀) 8.96 Indonesia Medan Lunar New Year 2020
76 Ethan Rusnak 8.96 Canada UBC Open 2020
78 Naglis Peciulis 8.97 Lithuania Fontwell Open 2020
79 Ishaan Lal 8.98 United States Princeton Winter 2020
79 Livia Kleiner 8.98 United States Scranton Scramble 2020
79 Noah Joiner 8.98 United States Big Cubes for Dunwoody 2020
82 Cory Yurkovic 9.09 United States Skewbadelphia Winter 2020
83 Simon Kellum 9.10 United States North Star Cubing Challenge 2020
84 Burak Erdil Biçer 9.17 Turkey Turkish Summer 2020
85 Oliver Sherlock 9.19 Poland Dragon Cubing 2020
86 Kerry Creech 9.23 United States Big Cubes for Dunwoody 2020
87 Darby Lee 9.24 Australia Melbourne Summer 2020
88 Alwin Rölz 9.25 Switzerland Frankfurt Cube Days 2020
88 Michał Halczuk 9.25 Poland LLS III v2 2020
90 Leonid Shcherbakov (Леонид Щербаков) 9.27 Russia CCC Qualification SPB 2020
91 Ray Bai 9.29 United States Potomac Speedcubing 2020
91 Sean Moran 9.29 United Kingdom Doncaster Open 2020
93 Kevin Gerhardt 9.30 Germany Frankfurt Cube Days 2020
94 Marcus Siu 9.34 United Kingdom Doncaster Open 2020
95 Boris Lont 9.36 Netherlands Dutch Masters 2020
95 Magdalena Pabisz 9.36 Poland Dragon Cubing 2020
97 Anshu Chennuru 9.37 United States Olde Town Parker 2020
98 Szabolcs Szántai 9.38 Hungary Osijek Open 2020
99 Ahmet Çınar Ablak 9.40 Turkey Ankara Fall 2020
99 Yepeng Sun (孙叶芃) 9.40 China Jieyang Winter 2020