Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Martin Vædele Egdal 4.59 Denmark Danish Championship 2020
2 Jackey Zheng 4.95 United States Brooklyn 2019
3 Tijmen van der Ree 4.98 Netherlands Mental Breakdown Capelle 2019
4 Vicenzo Guerino Cecchini 5.00 Brazil Schoolmark Open 2018
5 Benjamin Gottschalk 5.11 United States Washington Championship 2020
6 Thibaud Ou 5.17 France Chelles Open 2019
7 Rasmus Stub Detlefsen 5.20 Denmark Gislev Side Events 2019
8 David Epstein 5.24 Australia Melbourne Summer 2021
9 Eva Kato 5.26 United States Warm Up Sydney 2019
10 Michał Krasowski 5.30 Poland LLS V Final 2019
11 Aiden Bartlett 5.37 United States Portland in a Pyra Tree 2019
12 Rasmus Stub Detlefsen 5.38 Denmark Gislev Side Events 2019
13 Samuel Fang 5.42 United States Brooklyn 2019
14 Vicenzo Guerino Cecchini 5.44 Brazil I Itapê Open 2019
15 Michał Krasowski 5.45 Poland LLS V Final 2019
16 Daniel Karnaukh 5.49 United States CubingUSA Nationals 2018
16 Rasmus Stub Detlefsen 5.49 Denmark Swedish Championship 2019
18 Anuar Miguel Abib Onofre 5.50 Brazil Capivara Sunrise 2019
19 Anuar Miguel Abib Onofre 5.51 Brazil Capivara Sunset 2019
20 Daniel Karnaukh 5.54 United States Warm Up Sydney 2019
21 Ethan Erez 5.55 Canada Richmond Hill Summer 2019
22 Tijmen van der Ree 5.56 Netherlands Dutch Nationals 2019
23 Rasmus Stub Detlefsen 5.57 Denmark KMG Spring 2019
24 Christopher Chi 5.58 United States WCA World Championship 2019
25 Vicenzo Guerino Cecchini 5.59 Brazil South American Championship 2018
26 Vicenzo Guerino Cecchini 5.60 Brazil I Itapê Open 2019
27 Martin Vædele Egdal 5.62 Denmark KMG Spring 2019
28 Aiden Bartlett 5.64 United States UBC Open 2020
29 Rasmus Stub Detlefsen 5.65 Denmark Danish Open 2019
30 Benjamin Gottschalk 5.66 United States Puget Sound Fall 2019
30 Rasmus Stub Detlefsen 5.66 Denmark Royal Corner Twist 2018
32 Aiden Bartlett 5.68 United States WCA World Championship 2019
33 Rasmus Stub Detlefsen 5.69 Denmark Greve Gymnasium 2020
34 Aiden Bartlett 5.70 United States Oregon State Leap Day 2020
35 Rasmus Stub Detlefsen 5.71 Denmark KMG Spring 2019
36 Charlie Stark 5.73 United Kingdom Guildford Open 2017
37 Anuar Miguel Abib Onofre 5.75 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
37 Benjamin Gottschalk 5.75 United States Oregon State Leap Day 2020
37 Calvin Nielson 5.75 United States Back to School Idaho 2019
40 Helmer Ewert 5.77 Sweden Jönköping Side Events 2019
41 Vicenzo Guerino Cecchini 5.80 Brazil I Itapê Open 2019
42 Daniel Karnaukh 5.81 United States New Jersey Championship 2018
43 Max Siauw 5.82 United States Washington Championship 2020
44 Rasmus Stub Detlefsen 5.83 Denmark Østerhøj Open 2019
45 Daniel Karnaukh 5.85 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
45 Helmer Ewert 5.85 Sweden Greve Gymnasium 2020
45 Rasmus Stub Detlefsen 5.85 Denmark Danish Championship 2020
48 Ian Southa 5.86 United States Cubetcha 2019
48 Max Siauw 5.86 United States Portland in a Pyra Tree 2019
48 Michał Krasowski 5.86 Poland Cube Factory League Final 2019
48 Michał Krasowski 5.86 Poland MLS Warszawa 2020
52 Jode Brewster 5.87 Australia Koalafication Melbourne 2019
52 Rowe Hessler 5.87 United States Massachusetts Championship 2019
52 Vicenzo Guerino Cecchini 5.87 Brazil Pirapora 2019
52 Zijia Feng (冯子甲) 5.87 China Jiaozuo Open 2017
56 Benjamin Gottschalk 5.88 United States UBC Open 2020
56 Nathan Dwyer 5.88 United States Buzzer Beater 2017
56 Rasmus Stub Detlefsen 5.88 Denmark Nordic Championship 2019
59 Michał Krasowski 5.90 Poland LLS II 2020
60 Ethan Erez 5.92 Canada No 3x3x3 Cambridge 2019
61 Elian Beguec 5.94 France Sens Open 2019
61 Rasmus Stub Detlefsen 5.94 Denmark SSL 2 Skurup 2019
63 Michał Krasowski 5.95 Poland Polish Championship 2019
63 Michał Krasowski 5.95 Poland PST Łuków 2019
63 Vicenzo Guerino Cecchini 5.95 Brazil II Barueri Open 2018
66 Michał Krasowski 5.96 Poland III Project Warszawa 2019
66 Rasmus Stub Detlefsen 5.96 Denmark Denmark & Friends 2019
68 Alvar Nylén 5.97 Sweden SSL Final Stockholm 2019
69 Anuar Miguel Abib Onofre 5.98 Brazil Forgotten O'Clocks SBC 2019
69 Michał Krasowski 5.98 Poland Project Jastrzębie-Zdrój 2018
69 Rasmus Stub Detlefsen 5.98 Denmark Østerhøj Open 2019
69 Vicenzo Guerino Cecchini 5.98 Brazil Campeonato Brasileiro 2019
73 Rasmus Stub Detlefsen 5.99 Denmark Dåstrup Sleepover 2018
74 Aiden Bartlett 6.00 United States Yakima Side Events 2019
75 Eva Kato 6.01 United States Western Championship 2019
76 Michał Krasowski 6.02 Poland LLS III v2 2020
77 Michał Krasowski 6.03 Poland Project Jastrzębie-Zdrój 2018
77 Rasmus Stub Detlefsen 6.03 Denmark Dåstrup Sleepover 2018
79 Rasmus Stub Detlefsen 6.04 Denmark Vestegnen Open 2017
79 Vicenzo Guerino Cecchini 6.04 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
81 Martin Vædele Egdal 6.06 Denmark Manchester Open 2018
82 Aiden Bartlett 6.07 United States Northwest Championship 2019
82 Firstian Fushada (符逢城) 6.07 Indonesia Tolong Diam Medan 2018
84 Sameer Aggarwal 6.08 United States Oregon State Leap Day 2020
85 Helmer Ewert 6.10 Sweden Nordic Championship 2018
85 Makoto Takaoka (高岡誠) 6.10 Japan Japan Championship 2019
85 Michał Krasowski 6.10 Poland LLS V Final 2019
85 Rasmus Stub Detlefsen 6.10 Denmark Greve Gymnasium 2020
89 Vicenzo Guerino Cecchini 6.11 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
89 Zhiquan Li (李志权) 6.11 China Guangzhou Good Afternoon 2020
91 Vicenzo Guerino Cecchini 6.13 Brazil III Barueri Open 2019
91 Wang Ma (马旺) 6.13 China Linfen Open 2019
93 Martin Vædele Egdal 6.14 Denmark Gislev Side Events 2019
94 Michał Krasowski 6.15 Poland Dragon Cubing 2020
94 Vicenzo Guerino Cecchini 6.15 Brazil Bernô Feet Friendship 2019
96 Daniel Karnaukh 6.16 United States Scranton Scramble 2020
96 Michał Krasowski 6.16 Poland MLS Warszawa 2020
96 Rasmus Stub Detlefsen 6.16 Denmark Danish Open 2019
96 Rasmus Stub Detlefsen 6.16 Denmark DSF Generalforsamlingen 2020
100 Martin Vædele Egdal 6.17 Denmark SSL 2 Skurup 2019