Rankings


By region
# Name Result Citizen of Competition
1 Feliks Zemdegs 4.16 Australia Auckland Summer Open 2020
2 Tymon Kolasiński 4.74 Poland Berlin Winter Cubing 2020
3 Max Park 4.76 United States UCSD Winter 2020
4 Patrick Ponce 4.78 United States Canandaigua Winter 2020
5 Amos Nordman 4.80 Finland Operation NxN Myrbacka 2020
6 Ruihang Xu (许瑞航) 4.84 China Shenzhen Good Afternoon 2020
7 Matty Hiroto Inaba 5.01 United States Hawaii Big Island 2020
8 Dylan Miller 5.08 United States Houston Winter 2020
9 Martin Vædele Egdal 5.12 Denmark Basel Open 2020
10 Philipp Weyer 5.20 Germany Berlin Winter Cubing 2020
11 Leo Borromeo 5.29 Philippines Cebu Open 2020
12 Lucas Etter 5.30 United States Princeton Winter 2020
13 Antonie Paterakis 5.46 Netherlands Annuntia Open 2020
14 Luke Griesser 5.48 United States Arnold Classic NA B 2020
15 Rasmus Stub Detlefsen 5.55 Denmark Danish Championship 2020
16 Sameer Aggarwal 5.59 United States Washington Championship 2020
17 Ryan Pilat 5.60 United States Trinity Valley Spring 2020
18 Max Siauw 5.62 United States Downtown Vancouver Winter 2020
19 Kajetan Opach 5.63 Poland LLS III v2 2020
20 Kim Roger Høyland Larsen 5.64 Norway Bergen Open 2020
21 Mats Valk 5.70 Netherlands Happy New Year Cubing Hoorn 2020
22 Luke Tycksen 5.71 United States Washington Championship 2020
23 Michał Rzewuski 5.75 Poland MLS Warszawa 2020
24 Jonathan Charlesworth 5.79 Australia Perth Late Night 2020
25 Tommy Kiprillis 5.81 Australia Melbourne Summer 2020
26 Phillip Lewicki 5.82 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
27 Gael Augusto Lapeyre 5.83 Argentina Hernando Summer 2020
27 Richard Jay S. Apagar 5.83 Philippines SacCubing IX 2020
27 Zijian Cai (蔡子健) 5.83 China Shenzhen Good Morning 2020
30 Luke Garrett 5.84 United States Garrettsville G-Men Classic 2020
31 Eder Olivencia Gonzalez 5.85 Spain Getafe Continúa 2020
31 Heidi Chan 5.85 United States Bay Area Speedcubin' 23 2020
31 Seung Hyuk Nahm (남승혁) 5.85 Republic of Korea ByeolLae Open 2020
34 Nicolás Sánchez 5.87 United States Big Cubes for Dunwoody 2020
34 Will Callan 5.87 United States Scranton Scramble 2020
36 Harry Savage 5.89 United Kingdom Doncaster Open 2020
36 Sean Hartman 5.89 United States Florida 2020
38 Chris Mills 5.91 United Kingdom Doncaster Open 2020
39 Magdalena Pabisz 5.97 Poland Dragon Cubing 2020
40 Brenton Angelo Lo Wong 5.98 Philippines Parity at Charis 2020
40 Keaton Ellis 5.98 United States Scranton Scramble 2020
40 Pessi Ansaranta 5.98 Finland Elisa Kulma Open 2020
43 Jakub Kipa 5.99 Poland Budapest Open 2020
43 Linus Laurén 5.99 Finland Helsinki Open 2020
45 Phạm Đức Phước 6.00 Vietnam Ha Noi Cube Day 2020
46 Daniel Karnaukh 6.01 United States Michigan Cubing Club Alpha 2020
46 Juliette Sébastien 6.01 France Istres Open 2020
46 Kevin Gerhardt 6.01 Germany Frankfurt Cube Days 2020
49 Alexis Rodrigo Cazu Mendoza 6.02 Mexico Pitic Open 2020
49 Sebastian Weyer 6.02 Germany Fontwell Open 2020
51 Ethan Jan 6.04 United States West LA Winter 2020
51 Rodrigo Paz Vaca 6.04 Bolivia Villa Rosita 2020
53 Karol Zakrzewski 6.05 Poland LLS III v2 2020
53 Lev Golub (Лев Голуб) 6.05 Ukraine CCC Qualification SPB 2020
55 Varun Mohanraj 6.07 United States SacCubing IX 2020
56 Bautista Bonazzola 6.13 Argentina UTN Bisiesto 2020
56 Joey Saia 6.13 United States Leap to Barrie 2020
56 Paris Dorn 6.13 Canada Alberta 5th Anniversary 2020
59 Elijah Brown 6.14 United States West LA Winter 2020
60 Reinier Schippers 6.17 Netherlands Veenendaal Open 2020
61 Angel Armando Jaime Sánchez 6.18 Mexico Pitic Open 2020
61 Cornelius Dieckmann 6.18 Germany Franconia Winter 2020
61 Mika Smulders 6.18 Netherlands Veenendaal Open 2020
61 Tommy Cherry 6.18 United States Florida 2020
65 Zibo Xu (徐子博) 6.20 China Jieyang Winter 2020
66 Lim Hung (林弘) 6.22 Malaysia Medan Lunar New Year 2020
67 Alexander Bashutkin 6.23 Russia Volga Nizhny Novgorod 2020
68 Eli Parker 6.24 United States Big Cubes for Dunwoody 2020
69 Asher Kim-Magierek 6.26 United States PDX Cubing for Causes 2020
69 Christopher Yen 6.26 United States Bay Area Speedcubin' 24 2020
69 Yusheng Du (杜宇生) 6.26 China Shenzhen Good Morning 2020
72 Arnav Arora 6.28 India BU Cube Open 2020
73 Ivan Lew Yi Wen (刘义文) 6.29 Malaysia Minx C-Open-hagen 2020
73 Lir Ukaj 6.29 Kosovo Basel Open 2020
73 Michał Pleskowicz 6.29 Poland Gdańsk Open 2020
76 Yiheng Wang (王艺衡) 6.30 China Shenzhen Good Afternoon 2020
77 Jakob Gunnarsson 6.33 Sweden Welcome Back Jönköping 2020
77 Ulrik Bredland 6.33 Norway Flatåsen Open 2020
77 Zayn Khanani 6.33 United States Northern Neck Winter 2020
80 Danny SungIn Park 6.34 Republic of Korea UCSD Winter 2020
80 Dylan Raymond 6.34 United States PDX Cubing for Causes 2020
82 George Scholey 6.35 United Kingdom Fontwell Open 2020
82 Joaquin Abarca 6.35 Canada Leap to Barrie 2020
84 Pablo Contreras 6.36 France Chelles Open 2020
84 Paul Mahvi 6.36 United States Mudd Winter 2020
84 Viktor Kalmar 6.36 Austria Salzburg Open 2020
87 Alexander Tosting 6.37 Sweden Popular 'n Blind Flen 2020
88 Alaik Bhatia 6.38 India Saraswati Open 2020
88 Ciarán Beahan 6.38 Ireland Fontwell Open 2020
88 Michał Krasowski 6.38 Poland PST LLS Lublin 2020
91 Brennen Lin 6.41 Canada Leap to Barrie 2020
91 Daniel Vædele Egdal 6.41 Denmark Lonely Denmark 2020
91 Ethan Stevens 6.41 Australia Melbourne Summer 2020
91 Jared Stinson 6.41 United States Big Cubes for Dunwoody 2020
95 Carter Kucala 6.42 United States Big Cheese 2020
96 Dominik Beese 6.43 Germany Frankfurt Cube Days 2020
97 Jonah Crosby 6.44 United States MIT Winter 2020
97 Łukasz Burliga 6.44 Poland LLS III v2 2020
99 Ray Bai 6.46 United States Northern Neck Winter 2020
99 Ujjawal Pabreja 6.46 India IIT Roorkee Open 2020